جامعه سالم و مسلما نی (۱)

۱.میگویند از هر سه مورد ازدواج درجامعه ی سالم! ایران یعنی  میان زوج های مسلمان  یکی به طلاق منجر میشود یعنی از هر  ۱۰ ازدواج تفریبا ۳/۳ دهم ازدواج ها به جدایی میرسد. حالا ما میگوییم سه  زوج مسلمان در میان این جامعه سالم!  از ده زوج جدا میشوند.حالا چرا میشوند هم به درک! گرچه دلایلش اینقدر شندینی ست که باورتان هم نمیشود .میتوانید یک تک پا سری به دادگاههای خانواده بزنید تا ببینید زوج های مسلمان در جامعه سالم به چه دلایلی جدا میشوند! خلاصه اینکه  میماند هفت زوج دیگر! که میشود حدس زد از این هفت زوج دو تایشان هم طلاق عاطفی گرفته اند اما به دلایلی زیر یک سقف هستند و دو تای دیگر هم حتما پای بچه ای در میان است که نمیتوانند جدا شوند و در جامعه ای سنتی و بسته (البته سالم !!) مثل ایران دو تای انها  هم برای حرف مردم!  همدیگر را تحمل میکنند و اخر سر میماند یک ازدواج که شاید عقلی و احساسی وضعشان خوب است که البته اگر پیدایش کردید حتما به یکدیگر نشان دهید تا مبادا جامعه سالم و مسلمان بی الگو بماند! حقیقتا در یک جامعه سالم و مسلمان از هر سه ازدواج یکی  باید به طلاق برسد؟ پس فرقش با جوامع دیگر که مسلمان نیستند کجاست؟  تعریف سلامتی و مسلمانی کجاست؟ فراموش نکنید خانواده  سالم هسته اصلی جامعه سالم است . حالا اگر شما خانواده  سالم دیدید  حتما جامعه سالم هم میبینید وگرنه یادتان باشد که بادتان میکنند . فقط همین! بادتان میکنند !میدوشند و میخندند. همین.

۲.برای جشن مبعث پیامبر، وزارت ارشاد شما بگو دولت! به حسام الدین سراج مجوز میدهد که روزهای هیجده و نوزده و بیست تیر ماه در کرمانشاه به اجرای موسیقی سنتی بپردازد.و در همان شب اول عده ای لباس شخصی میریزند و بساط را به هم میزنند. حالا ادم میماند که این رسم جامعه سالم است که دولت مجوز بدهد و لباس شخصی ها همه چیز را به هم بریزند؟ یا  این رسم مسلمانی ست!؟  شما ببین در این مملکت که قانون اساسی مبنی بر اصول اسلامی در جریان است  مسلمانان چه جور روبه روی هم می ایستند! البته لابد همه اینها برای خدمت است نه قدرت! و حتما در تمام جوامع سالم اوضاع بر همین روال است! که دولت مجوز بدهد اما کسی تره برایش خورد نکند! به این میگویند جامعه سالم . به این میگویند مسلمانی! در مملکت مدعی قانون و اخلاق و نظم و دین و مدیریت جهان و رفتن به فضا و ابر قدرت شدن!!!  اینطوری ست دیگر! یعنی شما فکرش را بکن اگر جامعه سالم نبود و ما مسلمان نبودیم چه میکردیم!!!  فقط فکرش را بکنید همین!

۳.دولت می اید و روزهای ۲۰ و ۲۱ را تعطیل میکند. انهم چرا؟ برای گرما!!  برای  رفاه حال مسلمانان. برای انکه یک وقت خدایی نکرده یک مسلمان گرما زده و از سلامتش کاسته نشود! و جامعه سالم و مسلمان ضربه نخورد!  بعد هم سایت های اینترنتی پر میشود که مملکت برای ترس دولت از گسترش اعتصاب بازاری ها رفته به کما ! وگرنه چه معنا دارد که دو روز مملکت برود به کما انهم در سالی که متصف به صفت همت مضاعف است. خلاصه یکی از دو طرف در این جامعه سالم! دروغ میگوید یا دولتی ها  یا معترضان! اما در مسلمانی اشان نمیشود شک کرد. هر دو طرف مسلمانند اما دروغ هم میگویند مثل کره!(حالا کدام طرف دروغ گفته به عهده ی خودتان که کشف کنید) . قضیه اینقدر شور میشود که یک نماینده پارلمان(، نصرالله ترابی) هم دولت را به دروغگویی متهم میکند و میگوید:  ” طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی، در این چند روز که تعطیلی اعلام شده گرمای هوا اتفاقا نسبت به چند روز پیش از این افت پیدا کرده و این گرمای ۴۰ و ۴۱ درجه نمی‌تواند مبنای تعطیلی باشد، مگر اینکه بحث دیگری در میان باشد که لازم است دولت آن دلیل اصلی و واقعی را به صورت شفاف به مردم بگوید” !!!

۴.در خاورمیانه دو کشور هستند که  زنهایشان لوازم ارایشی را بیشتر از دیگران استفاده میکنند! و به طور ساده زنهای سر لخت!  ممالک غربی باید پیششان لنگ بیندازند.  اولی  عربستان محترم! سعودیست که زنها با  روبنده  می ایند و دیگر همین جامعه سالم  و مسلمان خودمان!  که برای یک تار مو قیصریه را به اتش میکشند.  خب این چه معنی دارد؟ استفاده بیش حد زنان این دو مملکت از لوازم ارایشی یعنی چه؟( حالا عربستان به ما ربطی ندارد همین جامعه سالم و مسلمان خودمان)   یعنی زنان این جامعه که سه دهه است محجوبند! هیچ حدیث و روایتی مبنی بر ساده گی نشنیده اند؟ یعنی شنیده اند و گوش نمیکنند؟ ایا این به این معنی نیست که سیاست های فرهنگی همه گی و دربست خورده است به سنگ؟! و زنان بر خلاف نظر دولت و حکومت زنانه گی خود را ادامه میدهند؟ و پند و  اندرز و توصیه ها را به هیچ نمیگیرند!؟ واقعا اگر مسلمانی نهادینه شده بود وضع باید اینطور بود؟ حالا مسلمانی  به کنار، ایا یک زن غربی و نامسلمان  که از هشت دولت ازاد است اینهمه ارایش میکند؟ البته جواب این را باید مردهای مسلمان بدهند نه خانم ها! و مسولین باید بدهند نه ما واز همه بیشتر  روحانیون باید بدهند که همه چیز در اختیار داشتند برای ترویج مسلمانی . چون خانم ها دارند جبران مافات میکنند و رو راست میگویند حالا که یک تار موی ما مملکت را به فساد!!!!!! میکشاند  پس ما هم هر جا دستمان برسد هزار رفم پودر و رژ وسایه و..میمالیم که جبران شود!  این به ان در! حالا شما فکر بکن ایا وضع زنان جامعه سالم باید اینطور باشد!؟ ( من نمیگویم درست است یا درست نیست و حتی معتقدم که خانمها همان کاری را میکنند که خدا در فطرتشان قرار داده)  اما انهایی که مدعی جامعه سالم و مسلمانند باید  جواب بدهند!

1 نظر برای مطلب “جامعه سالم و مسلما نی (۱)”

 1. ۱-ezdevaj dar keshvare ma bishtar be onvane yek rasm va baraye rahayee az mojaradi va moshkelate adideye oon anjam mishe ,ke az anja ke be onvane ye bayad va ezterar be oon negah mishe mamolan yek jaye ghaziye ya har 2 jassh nadide gerefte mishe ,gahi aghlani va gheyre atefi , gahi atefi va gheyre aghlani va ghai khali az har 2 item hast, va mamolan ayande in ezdevaj ha be nakoja abad mikeshe, ke shahede oon hastim.va az tarafi na be samaniye eghtesadi be ezdevajha bishtar janbeye kasbe amniyate yek zendegiye madi ro mide va be zabani janbeye moamele ro peyda karde .yek ezdevaje motearef mamoolan nashi az shenakhte kafi va hamahangiye fekri va atefi va bedone dar nazar gereftane daghdaghe haye digar hast.
  soal injast aya emkane yek rabeteye salem va azad ke montahi be chenin entekhabi shavad dar jameye ma vojood darad?

  ۲- harfi baraye goftan nist joz tasof

  ۳-in bakhshe neveshte ye shoma man ro be yade navahiye sanatiye jonoobe iran mesle bandare mahshahr-emam khomeyni mi andazad . jayee ke mardome an dar damaye balaye 50 daraje zende zende dar hale pokhte shodan hastand va kassi be yade anha nist.
  mantagheye ke alave bar garmaye mahali ,damaye nashi az tasisate kohne va kharej az rade va zobalehaye sanatiye an garibane boomiane an ro gerefte va hich gah be yade maghami naresid ke deli be hale anha besozand va standardi baraye sanaye aloode konande va garma saz vali sood avare an tarif konad.

  ۴ – dar in mored goftani ro shoma goftid va harfe digari nist.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *