جدال در خیابان، یقه گیری دولت و مجلس!

موضوع چیست؟ دعوا بر سر قانون است؟ جدال بر سر ارزش هاست؟ حرف های ادیبانه! که از دهن دو طرف خارج میشود همان اخلاق اسلامی ست؟! اینکه طرفداران دولت به رییس مجلس  “غلط کردن” را توصیه و رییس مجلس انها را “دریده” میخواند  از کدام ادب و اخلاق  سرچشمه گرفته است؟  واقعا موضوع چیست؟ میدانم که میدانید. لازم به گفتگو نیست. سرمایه دانشگاه ازاد بالغ بر ۲۵۰هزار میلیارد تومان است و هر مومنی را وسوسه میکند.حتی نماز شب خوان ها را ! کدام از این  دو گروه “شیفته ی خدمتند”؟ دعوا و بد دهنی  در روز روشن و جلوی چشم مردم و هزاران رسانه که اینطور باشد ، در شب تاریک و در پشت پرده ها چه میگذرد؟مگر یقه گیری شاخ و دم دارد؟ نگاه کنید چگونه با هم حرف میزنند؟ با کدام زبان و کلمات؟ مردم بدبخت و محتاج به نان شب و گرفتار هزار و یک جور فقر، کجای این معادله و معامله اند؟ قدرت و ثروت چشم را کور میکند!در این مملکت قانون حرف میزند یا حرف های ناشور و نامال؟ انگار هنور دور بازو و قدرت حنجره راه گشاست در این دیار. این بازی نیست.یک جور جنگ است. ۲۵۰ هزار میلیارد تومان رمز کدام عملیات بود؟  یعنی آنها یی که جان را کف دست گذاشتند و والفجرها را والفتح کردند با رمز “۲۵۰هزار میلیارد تومان” دشمن را شکستند؟ انها کجا را میدیدند و اینها اصلا جایی را میبینند؟ لطفا برای این نوشته هیچ کامنتی نگذارید! به اندازه ای که دلتان میخواهد سکوت کنید. به احترام مردگان! اخلاق! قانون! ادب! مدنیت! وهمه ی مفاهیم مرده در این دیار به احترامشان فقط سکوت کنید!

درباره جلال حیدری نژاد

دانش آموخته جامعه شناسی از دانشگاه تهران، دلبسته ی فرهنگ ،اجتماع و آدمیزاد. مینویسم تا " نادانی" خودم را روایت کنم، نه بیشتر!

مشاهده همه مطالب جلال حیدری نژاد →

1 نظر برای مطلب “جدال در خیابان، یقه گیری دولت و مجلس!”

  1. میگما بیایی همه چی بگی؟ آخرش ( لطفا برای این نوشته هیچ کامنتی نگذارید! به اندازه ای که دلتان میخواهد سکوت کنید. به احترام مردگان! اخلاق! قانون! ادب! مدنیت! وهمه ی مفاهیم مرده در این دیار به احترامشان فقط سکوت کنید!)
    خب عمو جان تو که تحمل جواب رو نداری این چیه مینویسی
    کامنتت رو میبستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *