دوباره زلزله،دوباره حرف مفت، دوباره دلهره !

سرخط: رییس دولت به زیمباوه سفر کرد،کشوری که فقط متورم است، همین!

روزگار: ما که نه، ولی عاقل تر ها میدانند که سفر به کشوری اینچنینی  هیچ ندارد برای مملکت، االبته ما  اصولا عاقل نیستیم و فکر میکنیم لابد چیزی دارد برای رشد و توسعه ایران ما! یاد ان حکابت مشهور از میرزا اغاسی افتادم که خطاب به کارگری که میگفت این زمین اب ندارد، برگشته و گفته بود: اب ندارد ک ندارد،برای شما نان که دارد!!  حالا موضوع اینست که نباید همیشه به فکر اب  باشیم گاهی برای دیگران بعضی چیزها نان دارد! اما خارج از این حرفها ،سطح دیپلماسی و میزان نفوذ و قدرت کشورها پارامترهای گوناگونی دارد که یکی از انها کشورهایی است که با انها گفتگو و مراوده دیپلماتیک انهم در سطوح بالا انجام میشود.وقتی کار ما به اینجا می رسد که سراغ اوگاندا و زیمباوه  ای میرویم که هزار و یک مصیبت و با و مشکل دارد چه معنایی دارد؟ هر چه که هست برای من و شما احتمالا نه چیزی دارد و نه معنای خاصی! به قول فردوسی : تو اول بگو با کیان زیستی…پس آنگه بگویم که تو کیستی!

سرخط: نسل اولی ها میروند: این هفته “حمیده خیر ابادی”

روزگار:همین است. نسل اول هنرمندان سینمای ایران حالا به مرزهای بالای هفتاد ساله گی رسیده اند ، ارام ارم میروند. روزگار غریبی ست و دلگیر تر آنکه بیشترشان غریبانه و در تنهایی میروند!

سرخط: وزیر اطلاعات میگوید حکم جلب فرزند هاشمی رفسنجانی را در دست دارند.

روزگار: به نظر فرزند هاشمی هم گفته است “،من هم حرف هایی دارم که  به وقتش میزنم.”  حالا کی وقتش برسد خدا عالم است. من فکر میکنم بازی پیچیده تر از فکرها و حدس های من و شماست. اخر شما فکرش را بکن ،میان یک اداره و شرکت و سازمان به پسر خاله ی همسر دختر عموی مادر آقای ریسس اگر بگویی بالای چشمش ابروست،کاری میکنند که یادت برود از کجا امده ای و به کجا میروی، حالا به همین ساده گی یکی میگوید حکم جلب پسر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام!! را دارد و پسر ایشان هم میگوید وقتش که برسد حرف هایم را میزنم!..نه! قضیه به این ساده گی ها نیست!

سرخط:” وداع با سه تار:عطا جنگوک هم رفت!

روزگار: او را نمیشناختم اما فرقی هم ندارد برای انکه دلتنگ شویم سرانگشتانی را که روی سیم های سه تار میرقصیدند!

سرخط: تهران بی پناه در برابر زلزله !

روزگار: دوباره زلزله،دوباره حرف مفت، دوباره دلهره، لطفا بیا،زلزله ،مفت بازیم ما، مفت هم میمیریم.باز شروع شد! تهوع اور شده این خبر زلزله و نا امنی تهران و فاجعه ای که به دنبال زلزله خواهد امد.کسی هم کاری نمیکند. شما هم باور نکیند که این مساله چاره دارد!  نخیر..ندارد…اگر هم داشته باشد یک شبه نیست..یک ماهه نیست  یک ساله نیست… اینهمه بافت های فرسوده،  اینهمه اپارتمان غیر استاندارد،  چه کار میتوانند بکنند به جز نشستن و دعا کردن؟ هیچ! برای همین نشست ها و سمینارها و این چیزها فقط حرف مفت است. اصلا  شاید حق با امام جمعه های تهران باشد که یکی میگفت بدحجابی باعث زلزله است ! و یکی دیگر مردم را به توبه ی عمومی فراخواند! من حقیقتا نمیدانم اگر فردای روز کلی زن لخت و عور امدند میان لس انجلس و اب از اب تکان نخورد انوقت چه جوابی باید داد! بگذریم. هر کس خودش بهتر میداند که با خدا عشق میورزد یا معامله میکند!

سرخط: یک دلار امریکا=۲۵میلیارد دلار زیمباوه !

روزگار: میگویند اسکناس ۵۰ میلیا رد دلاری هم به زودی وارد بازار زیمباوه میشود،سه هفته پیش با ۱۰ میلیارد دلار ادم میتوانست ۲۰قرص نان بخرد در مملکت اقای موگابه! اما حالا یه نصف نان هم نمیتوان خرید. شما فکرش را بکنید ما به چه مملکتی حشرو نشر داریم.!!!

سرخط: ایران جزو ۱۰ کشور تخریب‌کننده محیط زیست در جهان است.

روزگار: تخریب محیط زیست ،تخریب آینده است،کسی که فردا را خراب میکند چطور میتواند ابرقدرت باشد؟

2 نظر برای مطلب “دوباره زلزله،دوباره حرف مفت، دوباره دلهره !”

  1. چند وقت پیش رییس جمهور اعلام کردند: بر اساس محاسبات خود ایشان حدود ۵ میلیون نفر در تهران اضافه هستند و باید تهران را ترک کنند و بروند به روستاها و به جاهایی که از آنجا آمده اند و دولت هم آنها را پشتیبانی میکند یعنی هم وام مسکن هم وام شغلی میدهند و خلاصه هر آنچه که بخواهند! خوب اگه این فکر عملی بشه خوبه ولی به نظرتون اولین کسی که تهران رو باید ترک کنه خود ایشان نیستند احتمالا ؟ البته جسارت نشود فقط یک نظریه بود به ذهنم رسید میتوانند جدی نگیرند!
    حمیده خیر آبادی هم که در خفا دفن شد، بدون اینکه به کسی اجازه حضور در تشییع ایشان را بدهند!!!
    همیشه شنیدم که میگن تو کار سیاست دخالت نکن چون اطلاعات درست هیچ وقت بهت نمیرسه، نهایتش هم فناست حالا ما رو چه به پسر آقای هاشمی یا کارای رئیس جمهور مهم اینه از زیمباوه چی به ما میرسه! راستی راستی هیچی؟؟!! ولی از قدیم گفتن: “سفر باید کرد تا پخته شود خامی”.
    یادم باشه اسپند دود کنم یه دفعه چشم نخوریم

  2. کسی به فکر کسی نیست.فکر میکنید چی میشه اگه زلزله بیاد و همه مون بمیریم؟هیچی نمیشه.کسی حتی نگران نیست بارو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *